SIK SORULAN SORULAR

Cam Mozaik ve Kristal Mozaik Nasıl Üretilir, Arasındaki Fark Nedir?

Dünyada cam mozaik üretimi aslında üç ana üretim tekniği ile yapılmaktadır Fabrikamız aşağıdaki üretim tekniklerini kullanmaktadır.

1- Camın toz haline getirilerek daha sonra pişirilerek yapılan üretim şekli (Cam Mozaik)
2- Düz camın kesilip boyanarak, pişirilip yapılan üretim şekli(Kristal Mozaik)

Cam Mozaik Uygulaması Nasıl Yapılır?

Cam mozaik uygulanacak zemin öncelikle çok düzgün olmalıdır. Çünkü mozaik zemin düz olmaz ise engebeli göze hoş gelmeyen bir görünüm sergileyebilir. Cam mozaik uygulamaları sırasında çimento esaslı yapıştırıcılar kullanmak ileride çıkabilecek sorunları baştan bertaraf etmenize yardımcı olacaktır. Epoksi , akrilik esaslı cam mozaik yapıştırıcılarının cam mozaikleri etkileme olasılığı vardır. Ayrıca dikkat edilmesi gereken diğer bir husus da eğer uygulama yapılacak yüzey çimento esaslı bir kaplama malzemesi ile kaplı değil ise bu durum da size ileride bir sorun çıkartama olasılığı taşıyor demektir. Diyelimki duvarınızda alçı sıva var ve siz bu alçı sıvanın üzerine cam mozaik yapıştırdınız. Bu alçı sıva zaman içerisinde kimyasal etkileşim ile kimi tür cam mozaikleri etkileyip renklerin bozulmasına yol açabilir. Ne tür cam mozaikler bundan etkilenebilir diye bir soru aklımıza geliyor tabi hemen ; bu konu içinde genelde kristal mozaik serilerinden soğuk boyanmış diye tabir edilen yani 900 celcius ısıda pişirilmemiş boyalardan mamül kristal mozaikleri türü kastedilmiştir. Cam mozaik yapıştırıcısı uygun ince bir tarakla yüzeye uygulanır , daha sonra fileli cam mozaik plakaları tek tek yüzeye yerleştirilir. Yerleştirilen cam mozaik plakaların birbirlerinin derzini tamamlaması gereklidir. Aksi takdirde plakalar tek tek sayılır bu derzlerin dengeli ve uyumlu bir şekilde yapıştırılmamasından kaynaklanır. Bu kesinlikle istenmeyecek bir görüntü oluşturabilir. Yapıştırılan cam mozaikler makul bir süre sonra genelde seramik yapıştırıcısı biraz kendini çektikten sonra, derz dolgusunun uygulanmasına hazırdır. Cam mozakleri için uygun bir derz dolgu kullanılması da çok önemli bir husustur. Mutfaklarda cam mozaik derzi olarak antibakteriyel derz dolgusu tercih edebilirsiniz. Ayrıca derz için mozaik ile renk uyumuna dikkat etmek görüntüyü daha da güzel yapacaktır.

Mercan Cam Mozaik Ürünlerini Nasıl Temin Edebilirim?

Fabrikamız Bayilik Sistemi ile  çalışmaktadır, ürünlerimizi temin edebilmeniz için fabrikamızı arayabilir, size en yakın bayinimizin bilgilerini alabilirsiniz.

Bayilik İçin Şartlarınız Nelerdir?

Bayilik için ön şartlarımız yoktur firmanızın bulunduğu bölgedeki pazarlamıcımız tarafınıza yönlendirilip, ayrıntılı görüşmeniz gerekmektedir. Bunun için firmanızı tanıtan bir yazıyı mail atamız yeterlidir.