HAKKIMIZDA

MCM; Mercan Cam Mozaik, 2000 yılında mozaik üretimi amacı ile kurulup faaliyete başlayan ve Türkiye’ ye cam mozaik sektörünü tanıtan lider bir kuruluştur.
İzmir’ in Kemalpaşa ilçesinde 15.000 m2’ lik kapalı alanda üretimine devam eden MCM, ürün portföyüne kısa sürede kristal ve doğal taş mozaik çeşitlerini de dahil etmiştir. Başlangıçta aylık 1000 m2 lik üretim kapasitesine sahip MCM hızla büyüme sürecine girmiş ve 2015 yılı itibari ile aylık 60000 m2 lik mozaik üretim kapasitesine ulaşmıştır.
Yurtiçi ve yurt dışı pazarlarına yapılan yoğun çalışmalarla MCM kalitesine duyulan güven artmış ve oluşan yoğun talepleri karşılamak üzere başlanan bayilik çalışmalarında bugün sayı 1000’ e ulaşmıştır.

Artan pazarı ve yenilikçi yapısı sayesinde MCM 2012 yılında yatırım çalışmalarında kapsamlı araştırmalar yaparak, özel teknoloji ve makinelerle ikinci fabrikasında seramik dekor üretimine başlamıştır. Ülkemize ve dünya pazarına sunduğu öncü ürünleri ile kısa sürede seramik dekor sektörüne kendini tanıtan MCM üretim kapasitesinin %25 ini yurt dışına ihraç eden üretici firmalardan biri olmuştur.
Daima yeniliği ve kaliteyi hedefleyen MCM, yaratıcı fikirleri görsel açıdan mükemmel ürünlere dönüştürerek yeni değerler yaratma yolunda titiz çalışmalarına devam etmektedir.